Cu ce se confruntă un tânăr care vrea să înfiinţeze o afacere de tip SRL-D: „Accesarea fondurilor europene este un proces complicat, sunt prea multe drumuri pentru acte şi ştampile“
Cristiana Feieş, în vârstă de 27 de ani, este una dintre tinerele care deţin o companie aflată în top 100 cele mai mari afaceri de tip SRL-D.
Tânăra a decis să acceseze fondurile...
Testează abonamentul ZF Corporate
Poți să accesezi acest articol doar dacă ești abonat ZFCorporate.ro - platforma completă de informație premium de business.
Cere demo Abonează-te acumDupă activarea contului vei fi contactat de un reprezentant ZF Corporate în maximum 24 ore
Dacă ești deja abonat loghează-te mai jos.
Logare
Atenţie: Această scriere publicistică este destinată exclusiv abonaţilor ZF Corporate. Utilizatorii pot descărca şi tipări conţinut de pe acest site doar pentru uzul personal sau fără scop direct ori indirect comercial. Toate materialele publicate sunt protejate de către Legea nr. 8/1996, cu modificările şi completările ulterioare - privind dreptul de autor şi drepturile conexe.
DIN ACEEASI CATEGORIE:
- Grafic: Top zece mărfuri agroalimentare pentru care România are deficit în 2024 (mil. euro))
- Lungul drum al micilor antreprenori către microindustrializare. Câţi bani a decontat statul pentru proiectele câştigătoare din Programul de Microindustrializare?
- Analiză Sierra Quadrant: Numărul firmelor cu probleme va creşte semnificativ în acest an. ”Businessul a devenit, în multe domenii, un teren destul de arid în care rezistă doar cei care ştiu să îşi adapteze expunerile financiare, volumul de activitate şi m
- Interviu Dragoş Roşca, BoldMind: Văd potenţial serios în România în continuare. Sunt multe companii care generează valoare, iar ecosistemul antreprenorial s-a dezvoltat enorm. BoldMind Capital Partners a lansat recent primul său fond, BoldMind Fund I, cu
- Grafic: Evoluţia numărului mediu de salariaţi din comerţ în perioada decembrie 2015 - decembrie 2024